אלון אלדר ושות' - דיני משפחה וגירושין

האישה סירבה לקבל גט מבעלה במשך כ-10 שנים. ב-2012 הבעל הגיש נגדה תביעת פיצויים וזכה ביותר מ-175,000 שקל.

האישה סירבה לקבל גט מבעלה במשך כ-10 שנים. ב-2012 הבעל הגיש נגדה תביעת פיצויים וזכה ביותר מ-175,000 שקל.

האישה סירבה לקבל גט מבעלה במשך כ-10 שנים. ב-2012 הבעל הגיש נגדה תביעת פיצויים וזכה ביותר מ-175,000 שקל. ערעור האישה למחוזי התקבל ברובו והפיצוי הופחת ל-10,000 שקל בלבד. השופט: הבעל השתמש בעילת גירושין עליה ידע מלכתחילה "כקרדום לחפור בו".  

קרא עוד...

איחרה בתשע שנים – ותפסיד את המזונות

איחרה בתשע שנים – ותפסיד את המזונותמקרה שהגיע אל בימ"ש לענייני משפחה בטבריה עורר שאלה משפטית בנוגע לפרשנות "חוק המזונות". האם ניתן להשתמש בו במסגרת תביעה לגביית מזונות עבר, אף שהחוק קובע במפורש שענייני מזונות בקרב יהודים ידונו לפי ההלכה ולא לפי החוק האזרחי?

קרא עוד...

בת שמסרבת לפגוש את אביה לא תקבל מזונות עד שתסכים

צילום: unsplash.com

בית המשפט קבע שלאם חלק גדול בניתוק הקשר בין האב לבתו – המסרבת לפגוש אותו מזה שנים. בניסיון להביא לחידוש הקשר החליט בית המשפט שכספי המזונות יופקדו בינתיים בחשבון נאמנות, ויועברו לבת רק אם תסכים להיפגש עם אביה.

קרא עוד...

מדוע חשוב לעשות צוואה - כיצד תמנעו מ'מלחמת' אחים/קרובים מדרגה ראשונה על הירושה?

alon-court-2015

כיצד תמנעו מ'מלחמת' אחים/קרובים מדרגה ראשונה על הירושה?

למצער, 'מלחמת' קרובים מדרגה ראשונה כגון אחים או בין ילדים להוריהם בנוגע לירושה של קרובם שנפטר אינה דבר נדיר. להלן כמה עצות כיצד לנהוג על מנת להימנע מאותן מלחמות אשר מביאות לפירוק

קרא עוד...

הבעל תבע את האישה בהוצאות פינוי דירה, אשר היתה בבעלותו קודם לנישואי הצדדים, בה המשיכה האישה להתגורר אף לאחר המועד אותו קבע ביהמ"ש בפסה"ד לאיזון הזכויות הרכושיות

 

alon-eldar-office

תביעתו נדחתה והוא חויב בהוצאות לטובת האישה. 

בפסק דין שניתן לאחרונה בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, חייב בית המשפט את הבעל, בהוצאות משפט לאחר שהוכח ע"י האישה, באמצעות ב"כ, עו"ד א. אלדר, כי לא היה כל מקום להגשת התביעה, וכי הבעל, אדם אמיד ובעל נכסים רבים, פעל בחוסר תום.

קרא עוד...

בית המשפט לעניני משפחה דחה תביעת הסב להשבת כספים, אותם נתן לבנו ואישתו (היא אשת הבן, הנתבעת, עימה ניהל הבן מאבק בתיק גירושין) בסמוך לאחר נישואיהם ולשם רכישת דירת מגורים. ביהמ"ש קבע, כי המדובר במתנה ולא בהלוואה, ומשכך אין חובה מצד הנתבעת להשבת הכספים.

עורך דין דיני משפחה בחיפהבפסק דין שניתן לאחרונה בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, דחה ביהמ"ש תביעת סב להשבת כספים שנתן לבנו ולאישתו (אשת הבן, הנתבעת) ואף חייבו בהוצאות משפט לאחר שהוכח כי הכספים אשר ניתנו על ידו לצדדים (בני זוג נשואים המנהלים הליך גירושין) ולשם רכישת דירת מגורים, ניתנו כמתנה ולא כהלוואה. ביהמ"ש קבע, כי התביעה הוגשה בחוסר תום לב וללא כל בסיס ראייתי ומשכך, הנתבעת פטורה מלהשיב את אותם כספים לידי הסב התובע, הוא אבי בעלה.

יובהר, כי אין מחלוקת כי הכספים אכן ניתנו על-ידי התובע הסב לבני הזוג לשם רכישת הדירה ואולם במקרה הנ"ל הוכח, כי התובע העניק את הכספים הנ"ל במתנה לנתבעת ולבנו, עת שהיו נשואים, ולא כהלוואה כפי שטענו הסב התובע והבעל בהליך הנ"ל.

קרא עוד...

ביהמ"ש לעניני משפחה בקריות דחה בקשת אישה לצו הגנה

ביהמ"ש לעניני משפחה בקריות דחה בקשת אישה לצו הגנה שהוגשה על-ידה כנגד בעלה, בטענות שווא שנועדו להשיג יתרון משפטי בתביעות השונות אותן הגישה במקביל לבקשה לצו ההגנה,  זאת לאחר שמחקירתה הממושכת בבית המשפט, על ידי בא-כוח הבעל, עו"ד אלון אלדר,  התברר כי הבקשה לוקה בחוסר תום-לב ואינה אלא צעד טקטי שנועד לקנות לה יתרון בהמשך, בבית הדין הרבני, שם הגישה תביעת גירושין בטוענת שווא כי בעלה אלים.

קרא עוד...

אב חויב בקנס כספי ורטרואקטיבי בגין אי קיום הסדרי הראיה (הסדרי מפגש) עם הקטין בסופי השבוע

knas1בפסק דין שניתן לאחרונה בבית המשפט לעניני משפחה בחיפה, חייב בית המשפט את האב, בקנס כספי של 500 ₪ עבור כל סוף שבוע בו לא נטל את הקטין, כפי שנקבע בהחלטה שניתנה כשנתיים קודם לכן בענין החיוב בהסדרי הראייה בין האב לקטין, ובסה"כ בסך של 30,500 ₪, לרבות חיוב עתידי בסך הנ"ל, היה והאב ימשיך בסירובו ליטול את הקטין בסופי השבוע, זאת בנוסף למזונות הקטין ומדורו בהם חויב האב.

קרא עוד...

חיוג מהיר

fb

fb

יצירת קשר
בכל שאלה או בקשה אתם מוזמנים לחייג אלינו למשרד: 04-8666662 לנייד: 0522-41-41-04 , או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם :
1000 תווים שמאל